Mama-live
HARRACHOV PO OSIČKOVSKU: PYTLOUN, VODOPÁDY S LIŠČÍ STEZKOU A TERASSA

V rámci našeho předsevzetí prohnat Osičky po horách a testování zážitků, jsme se po pěti letech vrátili do Harrachova. A stihli jsme tu nejvíc babí léto, až by člověk řekl, že malinko kýč :-D

Harrachov je sázka na jistotu v každém ročním období, Krkonoše nikdy nezklamou. My strávili víkend v hotelu Pytloun, konkrétně Pytloun Wellness Hotel Harrachov.

Prossecco k snídani, soukromá venkovní vířivka, pohodlné postele, kde jsme děti na noc zabezpečili designovými křesly a Honzík i tak dokázal spadnout, ale během pádu se na křesle zatočil, je to artista :-D

 

 

Když se řekne Pytloun, vybavil se mi ještě nedávno nádherný designový hotel v Liberci, kde jsme strávili pár dní loni v létě. A když se řekne Harrachov, vzpomínám se slzou v oku na krátkou dovolenou před pěti lety. Barunka v nosítku, výšlap na Čertovu horu, borůvkové knedle, na vodopády jsme nedošli :-D

 

 

Tak to všechno se teď změnilo. Vrátili jsme se na místo činu do Harrachova, s sebou měli šestiletou Barunku a tříletého Honzíka. Bydleli jsme v místním hotelu Pytloun a ...vlastně počkejte, jednu věc jsem si nostalgicky zopakovala. Ano, borůvkové knedlíky :-D

 

 

Přijeli jsme v pátek večer, cesta z Prahy trvala hodinku a půl, děti jsme budili před hotelem :-D Z recepce to bylo do našeho pokoje pár schodů, ale pro koho je i to příliš, je tu samozřejmě výtah.

Jestli pro mě něco hotely Pytloun charakterizuje, tak jsou to designová křesla v pastelových barvách. Jedno samozřejmě nechybělo ani v našem pokoji s výhledem na lesy a sjezdovku. A kromě křesla tu byla ještě manželská postel a dvě "single" postele pro děti. Opravdu spousta prostoru. A co obvykle v hotelích nebývá, tak kromě televize tu byl i DVD přehrávač. Pokud máte dítě milující jednu pohádku a oblíbené DVD cestuje s vámi, tohle oceníte. Nebo možná neoceníte, protože vám už z té jedné kreslené pohádky šplouchá na maják, ale tomu se říká rodičovství, drahoušci :-D

 

 

O co větší byl pokoj,  o to menší byla koupelna, ale neměli jsme v plánu v ní tančit. Co mě v koupelně ale mile překvapilo, byl fén prakticky schovaný (hezké řešení) v šuplíku a informace, že pokud jste si cokoli zapomněli (žehličku na vlasy, kartáček, holení), zdarma vás "zachrání" na recepci.

 

 

U večeře je vždy na výběr ze 3 jídel. První večer jsme dětem objednali sýrovou pizzu a my si s Honzou dali vepřovou plec na žampionech. Moc dobré. Každý večer byla v nabídce i polévka (brokolicová a druhý den silný kuřecí vývar), po které se mohla "ujíst" naše Barunka. A samozřejmostí byl i dezert - domácí koláč nebo buchta.

 

 

Jen na chvilku jsme okoukli hernu, ale všem nám už padala víka. Pátek je vždy ve znamení únavy z celého týdne a my chtěli načerpat energii na sobotní program.

 

 

Obě děti jsme na spaní obložili křeslem, protože postele jsou celkem vysoké, a šlo se na kutě. Jako měli jsme s sebou chůvičky a o patro níž byl bar, ale nebyl čas na hrdinství, usnuli jsme malí i velcí jako jeden muž :-D

V sobotu ráno se za okny klubalo dokonalé horské babí léto a my se těšili na snídani. V Liberci to byla pecka, byli jsme zvědaví, jak je tomu v Harrachově. Úplně stejně! Takže jsem nepohrdla ani sklenkou prossecca, udělala jsem vafle a prostě jsme ochutnali všechny nabízené dobroty.  Kromě vaflí, které nepovažuji za samozřejmost, tu byla možnost udělat si i čerstvý ovocný fresh, káva byla silná a velmi dobrá, v nabídce byl i domácí koláč a bábovka, spousta ovoce a zeleniny, sýry a uzeniny, vajíčka, cereálie...

Máme celkem procestováno a tyhle snídaně patří rozhodně k těm nejlepším. Nemohli jsme začít den lépe.

 

 

Po snídani nás čekalo wellness, které jsme si rezervovali hned po příjezdu do hotelu. Venkovní whirlpool s výhledem na Čertovu horu a vnitřní saunový svět - Honzík poprvé vyzkoušel saunu a pak se povaloval na vodním lůžku :-D Jsem moc ráda, že tady děti do wellness můžou bez omezení.

 

 

Po hodince relaxování jsme se šli chystat na výlet. V plánu bylo dojít do Harrachova, dát si dobrý oběd a pak procházkou k Mumlavským vodopádům. My máme rádi, když naše plány klapnou, což se tady naštěstí stalo :-D

Do centra Harrachova je to z hotelu asi 15 minut pěšky. My jsme nikam nespěchali, cesta byla cíl. Měli jsme radost, že jsme potkali pár zastávek Včelí naučné stezky Jana hraběte Harracha. Na doporučení jsme se naobědvali v restauraci My piknik, kde je i dětský koutek.

A pak hurá procházkou k vodopádům. Bylo nádherně a my vychutnávali. Našli jsme i vyhlášenou Liščí stezku a cestu k vodopádům si tak zpříjemnili.

 

 

Nebyli jsme v Harrachově v plné sezóně, ale i v půlce října byla na vodopády malinko frontička. Tak jsme jim zamávali a šli do lesa stavět domečky pro skřítky. A pak na hotel, kde si děti ještě hodinu hrály na krásném hřišti a my si dali skleničku vína.

K večeři jsme dětem objednali palačinku zapečenou se špenátem a sýrem a nám vepřový guláš. V hotelu obsluhují zkušení bardi i ti méně zkušení, což se někdy projeví na zmatcích při objednávkách a předávání informací. A víte co? Chybu může udělat naprosto každý, ale pro mě je největší ukázka profesionality chybu uznat a omluvit se za ni. Tady méně zkušené chválím!

 

 

Na pokoji děti hupsly do pyžámek, přečetla se pohádka a dobrou. My si dali prossecco a sledovali Star Dance :-D

Ráno opět lukulské hody na snídani a hurá do místní sklárny na exkurzi (zamluvili jsme si den předem), na oběd do Terassy a domů.

Hotel se nachází v klidné části Harrachova, na Rýžovišti. Na sjezdovky je to pár desítek metrů. Hřiště před hotelem je skvělé, herna je u společenské místnosti, kde si můžou dospělí zahrát ping-pong. V jídelně jsou k dispozici dětské židličky.

A cílová skupina hotelových hostů nemůže být pestřejší - rodiny s malými i většími dětmi, mladé páry, kamarádky na wellness víkendu, důchodci na relaxu, chlapi vyhledávající horskou turistiku.

 

Ve sklárně jsme fascinovaně sledovali, jak se během naší návštěvy vyrobilo asi 265 skleniček. Z Terassy jsme psala instagramovým holkám, že měly naprostou pravdu - dlouho jsem se tak skvěle nenajedla, dlouho jsem neviděla hezčí přístup k dětem. Chci Terassu v Praze!