Mama-live
20 OBLÍBENÝCH KAVÁREN A BISTER V PRAZE (A KDE JSOU DĚTI VÍTÁNY)

Miluju kavárny a bistra, potkávám se tam s kamarádkami, zvu tam při našich #rodiceonly randíčkách Honzu a chodím tam čas od času i s malými Osičkami.
Děti jsou pevnou součástí mého života, tak jsem vždycky ráda, když objevím podnik, kde nejsou malí piškoti na výhružné tabuli zákazů mezi psy, vlastním doneseným jídlem a kaděním do rohu :-D

A rozhodla jsem se o svoje oblíbené pražské podniky podělit s mými oblíbenými, tedy s vámi :-D Podniků je teď 20, ale budu doplňovat průběžně.

Takže kam v Praze na dobrou kávu, snídani, dortíček?

Tvoje máma (pražské Vršovice)

Mít kamarádky se stejnými zájmy je důležité. A mít kamarádky se zájmem o kávu je superdůležité. Takhle já mám Janču :-D Janča tak dlouho postovala Tvoji mámu a já jsem jí tak dlouho naznačovala, že mě tam má vzít, až mě sem vzala na můj první nezaměstnaný den. A pak zas a zas :-D

Je tu krásně. Stoly dole u baru i v patře, klid na práci i povídání a nikomu nevadí ani děti na schodech nebo zamykající dveře. Super snídaně, vyhlášené dorty a koláče od Kláry Bernklau, kávu v topu a hřiště za rohem!

Dobré vědět: Parking v přilehlých ulicích je stále ještě zdarma.

Café Letka (pražská Letná)

Pamatuji, jak jsem si kavárnu hledala podle instagramu Ani Geislerové, protože tu sedávala na baru v Až po uši a já byla okouzlená. Podnik kousek od Zemědělského muzea má profláknuté zrcadlo a okna, kde se chcete vyfotit, a snídaně, které chcete ochutnat. A boží obsluha, kterou chcete potkat všude.

Dobré vědět: Zaparkovat můžete pohodlně na placených místech u muzea. S dětmi bych sem nešla, chodí se sem pracovat, bývá plno. Ale je tu Pidivadlo, které omrkněte, a stolečky venku, takže pokud nemáte děti s touhou nechat se zabít jedoucím autem, můžete zvážit.

Můj šálek kávy (Karlín)

Jeden z mých karlínských oblíbenců. Rýžová kaše nebo vajíčka k snídani, dortíky, káva, limonádky. Ano, tady nikdy nezklamou.

Dobré vědět: Bývá plno, doporučuji rezervačku. Parking v Karlíně není nemožný, určitě místo najdete. A v létě využijte posezení venku. S dětmi jsme tu byli, ale vyloženě baby friendly podnik to není.

IF Café

IF nemusím asi představovat. Iveta Fabešová už má čtyři podniky pod svými iniciály a my to tu máme moc rádi. Vejce Benedict, Pavlova, makronky. Tady umí!

Dobré vědět: IF Café je dražší. Já mám ráda pobočku u I. P. Pavlova, ale svoje kouzlo má i IF ve Werichově vile u Vltavy, jen tu je pořád plno a na děti se tu úplně netváří.

Typika (Praha Nusle)

Jeden z mých jarních objevů. To místo je dokonalé. A já si to tu naprosto zamilovala. Čistý krásný interiér plný cihel, květin, knih a zrcadel. A skvělá káva, lívance a neskutečně milá obsluha.

Dobré vědět: Parking placený je v pohodě. S dětmi ano, velký stůl v přední části kavárny je dostatečně oddělený od menších stolků, kde se pracuje a mění svět k lepšímu nebo se prostě vedou řeči :-D

Waf Waf (pražská Letná)

Waf Waf už dávno není jen o vaflích. Mají tu i skvělé snídaně a shaky. My to máme rádi na "Miladě Horákové", je tam i menší dětský koutek a pár stolečků na ulici.

Dobré vědět: Čas od času mají nabídku na Slevomatu, tak se vyplatí sledovat.

Cacao Prague (nám. Republiky, přímo v centru)

Když se mě někdo zeptá "kam v centru na dobré jídlo nebo kávu?", bývám trochu v rozpacích, protože ač by centrum mělo být centrum všeho, tak nevím prostě... Cacao u Palladia je ale jistota.

Snídaně, sendviče super! Obsluha mě tu umí lehce potrápit, protože já mám ráda, když to odsejpá, což se tady moc neděje, ale stejně se vracím.

Dobré vědět: Miluju místní Club Sandwich. A je tu v suterénu dětský koutek, který vídám u blogerek s menšími dětmi.

Styl a interiér (u Václaváku)

Krásná kavárna ve Vodičkově ulici, která se skládá z několika částí a opravdu je stylová. Starý nábytek, spousta zeleně.

Já tu měla výborný sendvič a v létě si užila posezení na zahrádce.

Dobré vědět: U vchodu bývala žádost, ať maminky nechají kočárky tam. To by mě jako maminku miminka odradila, teď už to neřeším. Kousek je Františkánská zahrada a tam bezva velké dětské hřiště.

Králík v rádiu (Karlín)

Nepatří Králík spíš do článku o hernách? Určitě. Ale zároveň patří i sem, protože asi nenajdete v Praze místo, kde je obrovská hezká herna s paní na hlídaní, zahrádka a kde zároveň i skvěle vaří - snídaně, koláče, obědy pro malé i velké.

Dobré vědět: Není to tu levné a platí se i za hernu, ale jednou za čas je to super a doporučuju maminkám třeba na pracovní schůzky.

Bistro proti proudu (Karlín)

Když jsem pracovala ve Slevomatu, měla jsem tohle bistro kousek a občas jsme tu mívali schůzky a porady. Je to příjemné místo, kde mám v létě moc ráda místní zahrádku. Miluju tu vajíčka se sýrem, flat white, sendviče.

Dobré vědět: Je to tu fotogenické :-D

Bistro Ořechovka (budete se divit, ale je na Ořechovce)

Pražská Ořechovka to jsou nádherné vily a pohodová čtvrť, kde před pár měsíci otevřeli krásné bistro, kam zajděte na snídani nebo obědové menu. Já tam měla svoji první granolu a s láskou vzpomínám :-D

Dobré vědět: Parking přímo před bistrem. S dětmi určitě zajděte, dopoledne je tu klid, tak ať tu někdo dělá trochu čurbes :-D A je tu bájo zeď, která zaslouží fotku :-D

Spižírna (Vinohrady)

Jedna z vinohradských must visit kaváren, která není jen profláklá a insta-friendly. Spižírnu poznáte v instagramových feedech podle typické zdi. A já tu miluju vajíčka na všechny způsoby a jejich koláče a buchty.

Hrozně příjemné prostředí, kde nesedíte sousedovi na klíně, můžete tu povídat, rozjíždět byznys a přijít klidně i s kočárkem - jen pozor, kočárek pro dvojčátka dveřmi neprojede, to máme s kamarádkou vyzkoušené :-D

Dobré vědět: Parking je komplikiáda, chce to vydržet a pak nervy obalit cukrem z místní buchty jak od babičky.

Marthy´s Kitchen (kousek od Náměstí Míru)

Před dvěma lety měla moje Katka pár dní do termínu porodu a my se rozhodly, že si uděláme hezkou sobotu. Snídaně, prochajda, zmrzka, ... no prostě trochu chodit, hodně jíst a furt mluvit :-D

Marthy´s nebyla první volba, nejdřív jsme šly zkusit Coffee room, který mám taky moc ráda. Ale v sobotu ráno tu chtěly posnídat snad celé Vinohrady. Zajděte sem na banana bread.

Tak jsme šli do Marthyho kuchyně a šíleně si pochutnaly. Je to tu malé, nemají wi-fi, ale strašně dobře vaří, sladké i slané snídaně a jednou jsem tu vyzkoušela i obědové menu a za mě ano. Takže u náměstí Míru skvělá volba.

Dobré vědět: S dětmi bych sem nešla, je to opravdu komorní.

Cafefin (na Jiřího z Poděbrad)

Před dvěma lety byla téměř povinnost mít fotku avo toastu z Cafefin. Mně avokádo nedělá moc dobře, takže jsem tu vyzkoušela toast s burákovým máslem a pak rýžovou kaši. A znovu kaši a znovu. Bože, ano! Na tuhle kaši a flat white sem běžte. Ne proto, že je Fin IN, ale protože ta kaše je boží.

Dobré vědět: Spojte s návštěvou trhů na Jiřáku. S dětmi bych sem klidně šla, kousek odsud je i malé hřiště. A připravte se na lehce pomatenou obsluhu, to už je tady taková tradice :-D

La Boheme Café (Vinohrady)

Nedávno jsem se měla hodinku času na Náměstí Míru a poslala jsem SOS zprávu kamarádce Janče, kterou jsem už zmiňovala a je to specialistka na humor, dobrou kávu a knihy. "Jani, kam u Míráku na kafe?"... v sekundě jsem měla odpověď..."Jedině La Boheme."

Kdysi jsem tu byla i na blogerské akci a moc se mi tahle dvoupatrová příjemná kavárna líbila. Takže jsem si tu dala flat white a dortík a už chápu to skvělé hodnocení na Foursquare. Tady si opravdu kávu vychutnáte!

Dobré vědět: S dětmi přes den ano, proč taky ne :-D

Créme de la Créme (u Národní třídy)

Jedna z poboček vyhlášené zmrzlinárny začala připravovat i snídaně a je to epes rádes. Obložené chleby s vajíčkem a lososem jsou naše osobní pecka, i když teda já to jím komplet včetně chleba z Esky a děti ožírají vajíčka a lososa :-D

Dobré vědět: Na odchodu si dejte rozhodně tu nej zmrzku a užijte si procházku centrem.

Smetana Q (u Národního divadla)

Přímo na nábřeží Vltavy (nedaleko mého studijního oddělení, ale nevím, jestli to vám to k něčemu bude :-D) najdete Smetana Q. Krásný, prostorný podnik, kam si zajděte na snídani sladkou i slanou a když budete mít štěstí, potkáte třeba Patrika Hartla. A když budete mít dvojité štěstí, potkáte ho ve chvíli, kdy čtete Nejlepší víkend. A když nebudete posera jako já, odejdete s podpisem v knížce. No nic. Aspoň si udělejte insta-friendly fotku v okně a pochutnejte si :-D

Dobré vědět: S dětmi ano, sednou si do okna a budou přes sklo okouzlovat turisty proudící po nábřeží :-D

Lelí´s Cupcakes (u Karlova náměstí)

Lelí nemusím asi představovat. Je to královna cupcaků a žena, jejíž den má asi 56 hodin.

V jejím království Lelí´s Cupcakes si dejte kávu, limču, některý z cupcakes a děti si můžou pohrát v malém dětském koutku. Tady děti opravdu nikomu nevadí, sama Lelí má dvě.

Dobré vědět: Parking doporučuji nad parkem u nemocnice a po namlsání se běžte projít na Náplavku.

Café Pointa (na Hradčanské)

Příjemný podnik na kraji Letné pár metrů od metra Hradčanská. Kromě moc dobrého jídla a pití je tu větší dětský koutek, kde byly malé Osičky vždycky moc spokojené. A dva schody mezi patýrky kavárny taky děti zabaví na dlouhé minuty :-D

Dobré vědět: Zaparkujte u ambasády a pár metrů dojděte. Na procházku a hřiště pak zajděte na Letnou.

Kavárna pod lipami (kousek od Letné)

Druhá kavárna u Letné, kam s dětmi určitě běžte. Já nebyla nikdy vevnitř, ale kdykoli během roku jsme si s kamarádkou a dětmi daly kávu a zákusek venku na zahrádce.

Dobré vědět: Parkuji vždy na parkovišti naproti Spartě.

Tak to jsou moje tipy na fajn pražské podniky. Budu je doplňovat a vždycky dám vědět, když přibude novinka nebo si na některou zapomenutou perlu vzpomenu :-D

Jak se vy díváte na téma "Děti v kavárnách"? Já osobně bych děti vzala téměř kamkoli. Nechodíme tam na 4 hodiny, ale já si dám kávu, děti čaj nebo džus a bábovku, mívám s sebou omalovánky, knížky a samolepkové sešity a do hodiny odcházíme na hřiště nebo do muzea.

A protože se měsíce s měsíci sešli a je tu opět Mamablog roku, tedy anketa o tu nejfajnovější mamablogerku, budu ráda, když se rozhodnete dát hlas právě mně. Může se opět hlasovat každý den, což je malinko pruda, a já budu ráda, když mi ten hlas pošlete i "jen" jeden ♥

Hlasovat pro Mama LIVE můžete přímo na úvodní stránce, ale musíte trpělivě sjet až na konec stránky, kde najdete hlasovací formulář.