Mama-live
PROČ MUSÍTE DO LIBERCE A CO TAM ZAŽÍT?

Vzpomínám si na jednu dovolenou, kde jsme chodili na výlety a já jsem se s libereckým strejdou dohadovala, jestli jsou Pardubice lepší než Liberec. Brzy mi došly argumenty a on házel Bílé lvy a zoo a Ještěd a .... No jako sorry, Perníkove můj milovaný, tenkrát Liberec vyhrál :-D A my tím směrem vyjíždíme hrozně rádi s dětmi. Někdy jen na otočku a někdy na pár dní. Je tam krásně po celý rok, i když je pravda, že pod sněhovou peřinou tenhle kraj moc neznáme. Třeba napravíme :-D

Ale co tam s dětmi podniknout, v čem je Liberec taková bomba?

Zoo Liberec

Vyhlášená Zoo Liberec rozhodně nemá k chlubení jen ty vyhlášené bílé tygry. Krásně kompaktní zoo, kterou projdete celou během pár hodin a nemáte výčitky, že jste si zase museli vybrat mezi slony a lachtany :-D Je umístěná v údolí, jdete lesem, jste obklopeni skalami. Nejsou tu jen výběhy a klece, ale i interaktivní stezka, úkoly po cestě. Musím říct, že se nám tu moc líbilo.

Občas se cítíme dotčeně, když se nám zvířata nepředvedou v celé kráse a třeba naši návštěvu prospí - to se stalo s vyhlášenými bílými tygry. Nejsou to zrovna komici, ale dobrý :-D 

EKOPark Liberec

O Prvním volnočasovém EKOParku Liberec už jsem vám toho napsala moc a moc - mrkněte se na aktualizovaný článek, kde zjistíte, jak jsme se tam měli v roce 2017 a teď v roce 2019 (EKOPark Liberec 2017 a 2019). Je to fakt krásné místo s nápadem a mělo by být ideálně v každém městě! Děti poznávají přírodu zas trochu jinak, užijí si Blátivou kuchyni, vyrobí si památku v dílničkách, projdou bosostezku, nakrmí kozy a dáte si kávu v korunách stromů.

Dinopark Liberec

Honzík jako správný čtyřletý kluk patří mezi milovníky aut, rytířů a dinosaurů, to se prostě musí. V pražském Dinoparku na střeše Harfy jsme už byli, v plzeňském vedle místní zoo taky a teď jsme navštívili i liberecký. Za mě je Dinopark Liberec nejlepší a zejména na podzim a v zimě je boží, protože pod střechou. A to jsem chtěla ofrňovat, že je v obchoďáku (konkrétně Plaza Liberec). To je, ale to s sebou nese výhodu pohodlného parkingu mimo jiné. Jinak vás dávný svět hned u vchodu pohltí a vy zapomenete velmi brzy, že poblíž je i Billa.

Rozkládá se na třech patrech a je plný těch nejvěrnějších modelů vyhynulých oblud. Co vás čeká? Jedinečný pohled na vývoj planety Země od Velkého třesku přes období vlády dinosaurů až do dnešních dnů. Pravěký druhohorní prales s reálnou bouřkou a opravdovým deštěm, dětské paleontologické hřiště a DinoLaser, který prověří postřeh a hbitost… Bonusem je skvělá herna a stezka pro odvážné děti DinoTrek . Fakt poklad přímo v centru města, pár metrů od radnice.

Pátrání libereckého rytíře Rolanda

A ta radnice v Liberci na náměstí je nejen moc krásná, ale i je přímo před ní start interaktivní hry Pátrání libereckého rytíře Rolanda. Co si budeme povídat, děti si procházky po městě bez cíle nijak neužívají - domy, domy, sem tam starý strom... Ale dejte jim úkoly, pověst nebo legendu a uvidíte to zapálení a chuť jít ještě dál. Tak jsme stáhli hru a putovali. Chvíli se k nám přidal i místní pán, udělal nám fotku a byla legrace :-D Bezva způsob, jak poznat město jinak a pobavit se.

O co se jedná? O celoroční rodinnou hru, která vznikla jako jedna z aktivit projektu Rytíř Roland – symbol, který spojuje partnerská města Liberec a Žitavu. Hrát můžou rodiny s dětmi, jednotlivci nebo školní třídy. Trasa měří asi 4 kilometry a začíná i končí právě u historické budovy radnice. Je to na hodinku a půl, bych řekla. Úkoly jsou spíše lehčí, ale někdy vyžadují pomoc dospělého, někdy dospělí potřebují pomoc dětí :-D A kdo má rád po hře odměnu, tak po vyplnění tajenky zajde do informačního centra a poví "řešení".

Kam v Liberci za jídlem?

U dětí máte pocit, že by jedly jakože pořád. Takže ke krmení došlo samozřejmě i v Liberci :-D Co jsme vyzkoušeli a co doporučujeme?Rozhodně Saber Café na snídaně nebo kávičky. Nejvíc boží!!

A v obchodním centru Sakuru - velké, děti milují závitky a sushi. Je tu taky vyhlášená Mikyna, ale malé Osičky a velký pan Osička jsou málo hipstři (já mám co říkat) a ne vždy je menu nalákalo.

A co dál? Vyjeďte na Ještěd!

Určitě byste neměli propást Ještěd a Centrum Babylon s iQParkem. Na nejvyšším kopci Jizerských hor jsme byli, centrum zábavy máme ještě na seznamu.

Na Ještěd jsme vyjeli autem k lanovce a udělali dětem zážitek z jízdy. Na Ještědu jsme si užili výhled, děti lezly po skalách a soše mimina, a když začalo foukat, sjeli jsme dolů. Slíbili jsme si, že příště dáme Ještěd pěšky, ale holt jsme z města :-D Pod Ještědem je fajn restaurace Čerti na Ještědu a to byla překvapivě velká paráda. Měla jsem dokonalý tatarák a děti zbouchaly mega pizzu.

Děkujeme Libereckému kraji za možnost poznat jej zase o něco blíž a už teď se těšíme na jaro. Nebo že bychom vyjeli za sněhem?