Mama-live
PÉČE O SEBE? NEPEČU NA TO!

Letos mi bude 40 a rozhodla jsem se, že mi to nebude nikdo věřit :-D Zatím to tak má jen malý Lukášek od tety Veru Harnol, ale ten mě má rád a ví, že mi takhle udělá radost :-D Ostatní můj věk nikterak nepřekvapuje… Já vím, že neporučím větru, dešti, tak jsem chtěla v tomto roce věnovat víc času péči o sebe... Inu, zasedla jsem v prosinci naivně k diáři a voila termíny na kosmetiku, pedi, mani i ke kadeřníkovi byly na světě. Tak určitě.

No nic, hodně doma budeš a beďary si sama nípat budeš.

Nebudu se nijak pouštět do komentování vládních opatření, na to píšu tenhle článek střízlivá a veřejně, ale myslím si o mnohých svoje. Nic pěkného to není. Z vlastní zkušenosti vím, jak funguje trasování, takže sjezdovky asi největší průšvih nebudou… Ale k věci.

V lednu jsem nebyla nikde a stále vypadám jako skoro čtyřicítka. Mám přerostlé pačesy, odrosty, patami trhám koberce, o naprosto ohyzdných nehtech ani nemluvím a protože chodím pozdě spát (oficiálně pracuji, ve skutečnosti mám sjetý Netflix od Bridgertonových po Vražedná práva), moje pleť má barvu šedou.

(Nejen) v tomhle je báječná spolupráce s Notino. Takže jsem to na stránce prošmejdila a rozhodla se zaměřit na domácí péči. Nebudu tomu říkat úplně domácí wellness, ač je to věc pěkná a v dnešní době vřele doporučovaná, ale já jsem taky jen člověk. Začala jsem zase víc cvičit (20 minut denně je můj čas pro mě a je takto vyčerpán) a náš rodinný masér Jeník má plný diář na celý lockdown. Ale našla jsem pár produktů, které mají více než slibné výsledky už po chvíli.

Renovality

Českou přírodní značku Renovality jsem zaznamenala na Instagramu (kde taky jinde :-D) a zaujala mě. Je přírodní a celý koncept je velmi promyšlený. Věděli jste například, že speciální fialové sklo, ve kterém jsou všechny oleje Renovality uchovávané, zaručuje jejich bioaktivní stálost a navíc poskytuje účinnou ochranu před světlem a působí tak jako přirozený filtr, který zpomaluje molekulární rozpad přírodních produktů.

Objednala jsem si hyaluronové sérum Renovality Original Series a arganový olej lisovaný za studena Renovality Original Series.

Hyaluronové sérum zejména kvůli hydrataci a zlepšení struktury pleti. Arganový olej kvůli redukci vrásek a svěžímu vzhledu. Obvykle čekám týdny, než dokážu říct, zda kosmetika funguje. Ale už v den, kdy jsem si udělala beauty chvilku, jsem celý den přemýšlela, co je jinak. To sérum je nějaký kouzelný. Kůže napitá, vláčná. Ne vyloženě zářivá, ale jak říkám, bude mi 40 a chybí mi vitamin sea :-( A olej si dávám na noc, nejsem jak potřená máslem, ale pleť je opečovávaná a ráno se budím vyhlazená. Velký dobrý!

Jen tak zkusmo jsem si udělala analýzu pleti (přes mobilní aplikaci, ale co se dnes přes aplikaci nedělá?) a okamžitě bylo po pár dnech viditelné zlepšení. 

Nuxe

Za mě platí rozhodně, že ruce jsou koruna krásy a za ty svoje se v tuto chvíli stydím. Takže jsem opět hledala nějaký dobrý krém. Krém na ruce a nehty Nuxe Rêve de Miel využívá regeneračních účinků medu, kůži vyživuje a chrání před předčasným stárnutím (holky, nestárne nám jen obličej!!!). Díky obsahu vitaminu E krém také posílí nehty.

Skvěle se vstřebává a jak je u značky Nuxe zvykem, nádherně voní. Teď si voním pod nos a mám chuť se občas pohladit (snad mě nikdo nenatáčí, možná mi to občas ujede :-D)

Na nehty jsem ještě vyštrachala zpevňující lak od Eveline z jara. Já fakt musím chodit na gelovky, u mě to znamená nejen nehty koukatelné, ale zároveň ruce bez záděr - nechápu, jak to spolu souvisí, leč mé ruce jsou důkaz. Neví někdo???? Jak můžou mít gelové nehty pozitivní vliv na nedělání záděr???

Samozřejmě, že bych mnohem raději šla do salonu, lehla si na lehátko, řekla dobrou a po hodině a půl byla nová. Nenaděláme ale nic a uděláme si to hezké i doma, co říkáte?

Jak vy zvládáte péči o sebe sama v této době?