Mama-live
SOUTĚŽ: JAK TO DOPADNE, KDYŽ VAŘÍTE PODLE BOHYNĚ KUCHYNĚ?

Naše knihovna všechny překvapuje svou velikostí a plností. Ano, jsme čtenáři. A většinou se naši hosté pozastaví i nad třemi poličkami kuchařek. „Kdo tady u vás tak nadšeně vaří?“, ptají se. Ehm, proč se ptáte? 

My jsme s Honzou oba dost do jídla a dřív jsme si to užívali. Zkoušeli jsme novinky jak vařit, tak v restauracích ochutnávat. Já věděla o každé nové kuchařce na trhu, měla předplacené tři food časopisy a navštěvovali jsme kurzy vaření. Ale s rostoucím počtem dětí i šedin jsme zjistili, že na experimenty není většinou čas ani energie. Takže jedeme svoji klasiku. 

Když mi ovšem svoji kuchařku poslala kamarádka blogerka Elly neboli Bohyně kuchyně, strávila jsem nad ní celý večer. Je totiž jiná. V hlavní roli není načančaný foodstyling, v receptech se nesnaží oslnit tím, že zná exotické suroviny, a příprava jejích pokrmů nezabere půl dne. Je to pracující máma tří dětí a kuchařku napsala pro ty, kdo stejně jako ona občas nestíhají, ale jíst chtějí a ideálně dobře. 

V Božské kuchařce najdete 88 receptů na snídaně, svačiny, polévky, hlavní jídla, moučníky a domácí pečivo. A k tomu tipy, jak z jednoho základu připravit několik dalších jídel, co si můžete připravit ve větším množství a zamrazit apod. A hlavně z běžně dostupných surovin! 

Já jsem podle kuchařky už dělala pět jídel a povedla se všechna. Podle mě i podle Osiček: dokonalou omeletu se sýrem, francouzský toast z vánočky, co nám zbyla z Vánoc. Rybu v obalu. Rychlé boloňské. A mrkvovou polévku. Dělala jsem tedy i pomalu pečené trhané vepřové, ale to snědli tak rychle, že jsem nestihla vyfotit. 

V kuchařce jsou jak jídla, která znám a pravidelně dělám, tak i taková, na která jsem zatím nenašla odvahu. Pro mě je to tedy dvojí inspirace. Připomene mi moje klasiky a motivuje zkoušet nové.

Omluvte prosím kvalitu foodstylingu, já jsem totiž Katy, která pravidelně a ráda vaří, ale často v dobu, která není vhodná na focení (je na ho.no světlo, lidi mají hlad) a jídlo by vystydlo, než bych to naaranžovala :-D Ale věřte, že jiné toasty už jíst nechceme, ryba byla dokonale šťavnatá, boloňské poctivé, i když ne podle tradiční italské receptury, a mrkvová polévka obrovsky milé překvapení

Elly, na slovíčko...

Kdo je Elly, Bohyně kuchyně? Trochu se mým čtenářům, prosím, představ.

Jak mě napadl název blogu? Chtěla jsem, aby byl pro ženy, které chtějí být bohyně ve svých kuchyních. Ač mám i mužské čtenáře, na ně jsem tehdy moc nemyslela :-D 

Od kdy se vaření věnuješ profesionálně? A co to všechno obnáší? 

Začínalo to pomalu. Před dvaceti lety jsem začala psát recepty pro online magazín, v roce 2013 založila blog a pro značku Maggi začala točit krátká videa, kdy jsme vařili u čtenářů doma jejich oblíbená jídla. Tím odstartovala moje profesionální dráha foodblogerky. Postupně se rozšiřovalo portfolio mých klientů a je být foodblogerkou je moje plnohodnotná práce. 

Pro mou rodinu to znamená, že téměř každé jídlo se nejdříve fotí, otázky „tohle je na jídlo nebo na focení?“ jsou na denním pořádku a všichni ví, že se nesmí vyhazovat obaly (kdo mi vyhodil tu prázdnou krabičku od mascarpone??). Musím mít stále doma zásobu všeho a tři šuplíky plné fotícího nádobí a doplňků. Ale taky se díky mé práci dostaneme na řadu zajímavých míst a ochutnáme neuvěřitelné dobroty.

Když se řekne blogerka, mnozí si představí mladou slečnu, která se ráda fotí, pije flat white, cvičí jógu a zimu tráví na Bali. My dvě do té škatulky rozhodně nezapadáme :-D Jaká jsi blogerka a co pro tebe blogování představuje? 

Nerada se fotím, vystupuji před kamerou a asi nikdy se nenaučím mluvit do instastories :-D A moc bych chtěla. Jsem blogerka, která své čtenáře ráda inspiruje, dělá mi radost každá zmínka, že se někomu povedlo jídlo podle mého receptu. Těší mě, když se se mnou čtenáři radí o tom, jaký koupit spotřebič a všechny tyhle „drobnosti“ každého dne. Je to plnohodnotná práce na plný úvazek: plním svůj blog, píšu a fotím recepty na zakázku pro klienty, testuju různé produkty, starám se o sociální sítě.

S narozením Žof se začal čistě foodblog mísit s lifestylem a mamablogem. Takhle to prostě připravil sám život 😊 Takže u mě najdete tipy na dárky, knížky, hodně cestování… Pěkný mix. Ale jídlo pořád převládá. 

Blogování mě živí, nechodím tak do jiné práce a můžu pracovat, kdy chci. Nebo spíš tehdy, když můžu. :-D Obvykle se  přes den s panem Božským střídáme, jeden jde do práce a druhý je s Žof. Naštěstí je i on na volné noze, takže se většinou zvládáme domluvit. Když ale hoří termíny, sedím u počítače i do dvou hodin do rána. 

Jako trojnásobná máma dělíš svůj čas mezi velkou rodinu. Co ti pomáhá a jak se to dá zvládnout? 

Upřímně? Padám často na hubu. :-D Od vydání kuchařky asi denně. Chce to plánovat, ale jsme sehraný tým. Střídáme se v práci a péči o Žof, starší děti jedou po vlastní ose, ale třeba Tony hraje za olomouckou Sigmu a má třikrát týdně trénink. Den je vždy využitý na maximum, i u večerního sledování seriálu třeba háčkuju. Kdybych kolem sebe neměla svou rodinu, jsem v háji.

Jaký typ kuchařky jsi a co v kuchyni potřebuješ?

Aktuálně jsem kuchařka rychlá.:-D I proto přišel impulz na Božskou kuchařku pro všechny, kteří nestíhají. Miluju jídlo a nejsem líná si uvařit. Když mám čas, klidně strávím v kuchyni celý den, vařím, peču, s jídlem si pohraju. Ale ráda si práci ulehčuju. Takže jsem si asi před měsícem pořídila do kuchyně Thermomix, robot, který vaří, šlehá i mixuje. Prostě další ruce v kuchyni. Díky němu se mi třeba konečně povedlo odpalované těsto, a tak jsme během měsíce měli už čtyřikrát věnečky 😊 Jinak potřebuji pořádnou troubu, parní, která umí i sous vide. A samozřejmě varnou desku 😊 Nesmím zapomenou kávovar, protože bez kafe neumím pracovat.

Co ti nikdy nechybí ve spíži či lednici, co je základ? 

Ve spíži mám vždycky zásobu těstovin, mouky a cukr, Lotus sušenky, konzervy s rybičkama, hromadu domácích džemů a zavařenin, tortilly, několik lahví prosecca, brambory, cibuli, kořenovou zeleninu, rýži. V lednici mléko, máslo, všelijaké hořčice, kečupy, majonézy, otevřené džemy, velkou zásobu sýra, zeleninu a ovoce, otevřené víno, vždycky nějaké zbytky jídla, minimálně v jedné krabičce bílky na makronky, šneky, tvaroh, jogurt, smetanu, pivo, avokádo a tak různě :-D No a v mrazáku zmrzku, nějaké maso, zeleninu, ovoce. Jsem vcelku zásobovací typ, to mám po babičce. A je to celkem nutnost při mé práci. Nemůže mi každou chvilku něco chybět…

Kdy jsi se rozhodla, že bys ráda vydala svoji kuchařku? Měla jsi hned jasno, jaká bude? 

Katy, neměla jsem vůbec jasno. Moje recepty mají sice spoustu fanoušků, ale neměla jsem pocit, že je to něco převratného. Pak se narodila Žof a rodina chtěla pořád jíst dobře jako dřív, jen chyběl čas. A tak vznikala jídla hotová do půl hodiny a učila jsem se opravdu šetřit čas a pracovat rychle.

Z tvých příspěvků mám pocit, že si žiješ svůj sen. Jsi usměvavá, máš tři krásné děti, pana Božského, děláš, co miluješ. O čem jsi snila jako malá holka a o čem sníš teď? 

Když jsou za mnou někdy náročnější dny, něco se nepovede, jsem unavená, tak se snažím zastavit a uvědomit si, že nemám ani jediný důvod si stěžovat. Jsme zdraví, máme kde bydlet, máme práci, tři zdravé, chytré a hezké děti, máme co jíst. Každý den si uvědomuji, jak můžu být vděčná za život, který žiju. Ale můj život rozhodně není naleštěný instagramový feed sladěný jedním filtrem. 😊 Protože ten všichni moc rádi sledují, ale zároveň z toho pak mají depky, že u nich to tak není. A o čem jsem snila? Chtěla jsem být učitelka, spisovatelka nebo malířka. No, tak jsem trochu učitelka a trochu spisovatelka. Malířka už ze mě nebude, ale to nevadí :-D

Kdybys měla den jen pro sebe, co bys dělala? 

Připravila bych si výbornou snídani a celý den bych se válela v posteli a četla si. 😊 Možná bych si ještě odskočila na masáž, protože na tu jsem neměla čas dlouho. Večer bych se naložila do vany a potom hned spát. V osm večer třeba. A spala bych až do osmi ráno. Nejsem náročná…

Soutěž o Božskou kuchařku

Nalákala jsem vás? Jeden výtisk Božské kuchařky může být váš. 

1. Napište mi, kde Mama LIVE sledujete (zda na FB nebo IG)

2. Sledujte Elly na jejím Instagramu.

3. Odpovězte na otázku: Jaký typ kuchařky jste?

Soutěž ukončíme v neděli 7. února ve 20.00 a pak spolu s Bohyní kuchyně vybereme jednu odpověď.