Mama-live
VALENTÝNSKÁ ROMANTIKA? LOCKDOWN, DĚTI? AHA, TAK NIC…

Valentýn mě nenechává chladnou, ale tak nějak rozumně. Netoužím po insta-friendly květinových boxech, lahvích Moëta a přeletech do Francie. Počkat… “netoužím” bude asi správnější. Samozřejmě, že by mě takový dárek potěšil, ale vím, kde má pan Osička svoje limity :-D  A já mu taky dárek nedám :-D 

Ale když vyjde svátek zamilovaných na víkend, úplně se to vybízí, aby si to člověk víc užil, aby dělal plány, aby tu romantiku vytunil. Jenže on ten Valentýn sice vychází na neděli, ale taky se tak trochu trefil do lockdownu a my si tu romantiku nevychutnáme ve dvou, ale ve čtyřech. Děti, neberte to zle, ale je vás občas nějak moc :-D 

Oni za to nemůžou, taky nás mají plné kecky. Ale nenaděláme nic, hodně doma budeme a užijeme si to i tak. Takže pojďme si říct, jak by Valentýn vypadat mohl a jaká bude realita…

Snídaně do postele

Můj drahý muž dělá během roku ty nej sobotní snídaně, rozmazluje nás palačinkami nebo těmi nej vajíčky. Takže si tentokrát přivstanu a překvapím ho. Dělám totiž tu nejlepší omeletu. K tomu vůně kávy a pane Osičko, krásné ráno! 

On by i snad byl ochotný přenést se přes fakt, že nesnáší jíst v posteli. On by si to snad i vychutnal, ale ty dvě malé vyžírky cítí jídlo, i když je teprve v kuchařce… A co když se bytem nese vůně lahodné snídaně.

Wellness

Kdybych měla říct, jak si nejlépe odpočinu, budu dlouho přemýšlet. Já vlastně nevím, moc to neumím. Ale spánkem nepohrdnu, procházkou taky ne a když už to teda jó musí být, kývnu i na to wellness. 

V lockdownu bych se mohla ukývat a nenajdu Thajku ochotnou proběhnout se mi po zádech, tudíž v ideálním valentýnském světě bych zapálila svíčky, vytáhla víno, nalila muži i sobě, jemu vrazila do ruky knihu a na rty polibek a odešla na chvíli rozjímat do vany. 

Na ideály nevěřím už dlouho a děti se mi stále nepodařilo vyzmizíkovat, takže do vany místo vonného oleje naskákali ti dva svišti, s nimi nafukovací hračky a já jim můžu dělat animátora…

Hodíme se do gala

Mám to ráda občas vytunit make-up, udělat se hezčí a mladší, obléct se ženštěji a vyrazit si na jídlo jinam než do kuchyně. S Honzou máme svá oblíbená místa, někdy zkoušíme nová, jindy jdeme na jistotu. Jestli máme v tuto chvíli nějakou jistotu, tak že nepůjdeme nikam a jako vždy si objednáme.

Ale já jsem neodolala a nechala se valentýnsky ovlivnit. Ano, já vím, že highlightem mého společenského života je vyzvednout děti ve školce a ve škole a když už se echt rozjedu, dojdu do Billy. A s respirátorem. Takže rtěnka se zdá jako blbej nápad. Jenže nová rtěnka není nikdy blbej nápad!!! 

A tak jsem si našla tutoriál na Proženy.cz mojí milé kolegyňky Luci Houdek, která natočila valentýnské líčení s vizážistkou Soňou, inspirovala jsem se produkty, které holky doporučily, a na Notinu objednala. 

Z rtěnky s matným efektem MAC Cosmetics Retro Matte Lipstick jsem totálně odvařená. Děti mi pomohly vybrat odstín, skvěle se nanáší, perfektně drží. Takže až jednou budeme zase žít normálně, tak ji vynesu dál než k popelnici!!

Pak jsem se nechala inspirovat korektorem, abych zamaskovala věk. To prostě člověk, tedy já, ocení, když nejde poznat, že už to budou brzy čtyři pětky :-D A tenhle rozjasňující korektor v peru Dermacol Touch & Cover odvádí dost dobrou práci.

Večeře v oblíbené restauraci

No a k té večeři…. Nebylo těžké vybrat, protože v naší blízkosti rozváží jídlo jen pár dobrých restaurací, takže jsme se zeptali dětí, co by si daly a tím romantika tak nějak skončila… 

Co třeba kino? 

Do kina chodíme rádi. Hrávali tam filmy… Časy se mění. Teď chodíme do kina na gauč a někdy si můžeme pustit i film, který se líbí nám. Takže v něm nefiguruje Ninjago, Thundermanovi, Locika nebo Spiderman. 

Ale Valentýn je prý od slova "Tati, udělej popcorn, mami ty nakrájej salámky a pojďte, už začíná Lady a Trump." Tak my jdeme.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz.