Mama-live
JAK ZŮSTAT AKTIVNÍ?

Já vím, že byly nějaké pauzy z milosti, ale pojďme si říct, že jsme skoro rok doma. Rok přemýšlíme, jestli máme v kapse roušku, respirátor nebo deku z IKEA (chápu, že šla chlapci k pleti, ale vypadal jako debil). Rok vysvětlujeme dětem, proč nemůžou vídat všechny, co mají rády. Naši milovníci malých miminek ještě ani neviděli naše nové rodinné miminko. A mně to trhá srdce... 

Zpočátku jsem si docela užívala, že náš hektický a akční život ubral na obrátkách. Ale už se mi to přejedlo. Děti přišly o kroužky plavání, fotbalu, tance, flétny. O všechny víkendy na cestách, obídky v restauraci, divadelní představení. Kdy já sakra uvidím ty Jeleny, do pytle?! A navíc jsme letos přišli o hory a to byla už definitivní poslední kapka.

Přes zimu jsem měla útlum, nic se mi nechtělo a bylo o to těžší do čehokoli nutit děti. Zacvičte si doma, když máma se k tomu už týden nedokopala? Baru, běž si číst! A mami, kdy tys naposledy otevřela knížku? Půjdeme na procházku? A jinam než naposledy, mami? Tak nic... 

Ale s jarem se mi vrátil elán, energie a dobrá (nebo aspoň lepší) nálada. Nevadí, že jsme zase všichni doma.... Máma frčí a všechny smete s sebou :-D Co se mi osvědčilo, abych udržela rychlost a nebyla to pruda? 

Leopard je barva! :-D
Leopard je barva!

To do listy, pořád a pořád!

Prej se my mámy a ženský obecně málo chválíme a málo dáváme najevo, že toho vlastně docela dost stíháme a zvládáme. Když mně to přijde trochu trapný, já beru hodně věcí jako samozřejmost a nepotřebuju nějaký velký herdy do zad za to, že jsem zvládla práci redaktorky, svačinářky, učitelky, trenérky a terapeutky. A tak se nebudu rozepisovat o tom, kolik věcí denně zvládnu... Jsme na tom všechny dost podobně beztak. Ale nějak se to poslední týdny nakupilo a já se dostala pod tlak, občas něco zapomněla, honila věci na poslední chvíli. A to není dobrý. Seznamy miluju odjakživa a škrtání splněných úkolů ještě víc. On takový dobře a podrobně sepsaný "neúplný seznam" umí hodně zachránit.

Takže každý večer sepíšu, co je prioritou dalšího dne a nezapomínám tak na dětské doktory, moje běhání apod. Jedu v rytmu, odpočinek si tam nedávám, ono je pořád co dělat. Ale to už lepší nebude.

Kytka ode mě pro mě? Ano!

Mazej ven!

Dostat děti v poslední době ven je už teď se sluníčkem lepší, ale býval to oříšek. Poslední dobou se mi osvědčilo, že já jdu běhat, oni frčí na koloběžce a chválím je za zvládnuté kilometry.

Nejsou to už žádný malý trdla, kterým by stačilo rýpat klacíkem do psího bobku, potřebují podněty a zábavu, tak se nám dost hodí krásná knížka od nakladatelství Labyrint (to je to, co vydává časopis Raketa). Knížka patřila i do výběru pro Velký knižní čtvrtek a je fakt krásná. Plná nádherných ilustrací a bezva tipů jak s dětmi vidět přírodu jinýma očima. My naposledy poznávali stopy zvířat, povídali si o letokruzích, chceme porozumět mrakům a mravencům. Moc doporučuju!

Mazej ven a dýchej zhluboka♥
Mazej ven a dýchej zhluboka♥

Denní pohyb

Běhání nebo cvičení doma se snažím co nejpravidelněji. Někdy cítím, že melu z posledního, tak se nenutím, ale jinak jsem na sebe tvrdá. Občas se mě trochu dotkne otázka, která mi přijde do zprávy: Jak to stíháš, já nemám čas na nic.

Připadám si pak jako sobec, co si urval čas pro sebe. A to stejné platí, když se mě někdo ptá, kdy stíhám číst nebo sledovat seriály. Můj den má taky jen 24 hodin a nejsem žádná superžena, hodně pracuju, hodně jsem s dětmi a tak. Ale 20 minut denně na cvičení má opravdu každý a není na to úkor ničeho. A dělá to moc dobře na psychiku! A ty seriály? Já u toho pracuju, to je holt moje verze večerního relaxu brečet u New Amsterdam nebo The Bold Type a datlovat na počítači.

Pitný režim

Já vím, že se to opakuje do zblbnutí, ale když pak vidím na síti influencerku, která řekne, že je půl páté odpoledne a ona měla zatím jen dvě kávy a měla by na pitném režimu zapracovat, jdu do kolen. Pak vyhlásí výzvu a holky se chválí u skleničky s vodou. To je super, ale...

Sakra holky! Dva litry denně a bez debat! A nepočítejte tam laskavě kafe. Ráno půllitr vlažné vody s citronem, přes den neustále tekutiny upíjet a myslet na to. Já jsem pič odjakživa, mám lahev z Decathlonu, která je skoro litrová a denně dám minimálně tři, klidně čtyři, litry. Do vody si házím šumivé vitaminy a minerály, to hodně doporučuju.

Pak vás nemá bolet hlava a nemáte mít šedou pleť! Prostě pijte, klidně si dejte upomínku. Osičky mě vidí pít pořád a i pro ně je pití naprosto samozřejmá věc.

Pijte vodu, pijte čistou vodu, pijte vodu a nepijte rum!

Informace? Přes filtr!

Zjistila jsem, že vlastně nepotřebuju být pořád v obraze. Dělalo mi to zle. Jen jsem měla úzkost z toho, co zase ti nahoře pokazili, jak hasí, co aktuálně hoří apod. A stejně tak mi přestalo dělat dobře sledovat mnohé sociální profily. Ufňukanou mladou generaci, která podle mě z nudy hledá problémy.

Já si často večer uvědomím, že jsem si nestihla během dne ani pořádně zakňourat a už jsem moc unavená to dohánět :-D Doporučuju udělat velmi pečlivou čistku profilů, které chcete sledovat. Jen vás někdo spíš irituje a nasírá, než baví a inspiruje, měl by jít...

Co mi třeba vůbec nevadí, jsou lidé, kteří utekli za sluníčkem. Jejich zážitky mě nabíjí, nezávidím jím to, přeju. Jela bych hned... Jen mě odrazují všechna opatření. Ale kdyby mě někdo teleportoval na pláž, beru všema deseti. Z komentářů "odjet v tuhle dobu????" nebo "takhle se bavit, není vám to hloupé" je mi smutno.

Za pipi potřeby se nestydím

Že si objednávám rtěnky a nové hadry, i když nosíme furt respirátory a za vrchol společenského vyžití lze považovat cestu do drogérie? No a co. Každý dělá, co může. A mně nový top nebo jarní oblečení pro děti prostě dělá radost. A ve chvíli, kdy rezignuji na to, že bych se ven upravila, bude se mi těžko vracet zpět. Já věřím v lepší zítřky a nehodlám si do svého wishlistu ukládat jen tepláky a mikiny :-D

Ač se považuji za ženu poměrně inteligentní, mluvila jsem dokonce v televizi, tak mi to nebrání sednout si před zrcadlo a využít pár volných minut k pipi fotošútu. Děti, až to budete jednou číst, i máma byla jen člověk. :-D

Aktivní pomoc pleti

I v péči o pleť jsem se zlepšila. Vybrala jsem si na Notino několik produktů od značky Revolution, které mají aktivní složky a pokožka mi děkuje. Nejvíc mě z trenek vystřelilo rozjasňující sérum Revolution Skincare Vitamin C 12.5%. Vitamin C je antioxidant, který je známý jako jedna z nejúčinnějších aktivních složek v péči o krásu, nastartuje regenerační procesy a okamžitě ji rozzáří. To je ten typ produktu, u kterého cítíte úplně, jak pracuje a přes noc rozkvete.

A druhá fungující věc je sérum s retinolem. Velký dobrý, dámy! Protivráskové a hydratační sérum Revolution Skincare 0.5% Retinol Super Serum with Rosehip Seed Oil pleť vyhladí vaši pleť a to hned. Obsahuje přírodní šípkový olej a ten v kombinaci s retinolem dá vráskám co proto :-D Snad nám ještě prodají víno :-D