Mama-live
DEN NEZADANÝCH? CO BYCH PORADILA SINGLE KATY?

Včera se slavil nejen Martin, ale i Den nezadaných. A že hlavně v Číně a Asii a že to byl původně Den starých mládenců? Nevadí :-D Kdysi si tento svátek vymysleli vysokoškolští studenti jako tzv. anti Valentýna a mě i trochu mrzí, že jsem o něm v době svého singlovství nevěděla. Já měla totiž pocit, že není co oslavovat... Co bych vzkázala svému nezadanému já? Neměj pocit, že jen v páru jsi úplná.

Pravda je, že v době, kdy já jsem byla single, nebyl Instagram a dnes tak hlasité hnutí za sebelásku bylo ještě na houbách. A nám holkám tehdy opravdu dost záleželo na tom, jestli se klukům líbíme, jestli když si řeknou o číslo, tak i odepíšou, a jestli to s nimi bude na dýl nebo jen na pusu.

Nikdy jsem nešla a nikdy nepůjdu k věštkyni, mám strach z toho, co by mi řekla a že bych se tím nechala ovlivnit. Ale kdybych ve dvaceti věděla, že ve čtyřiceti oslavím deset let od svatby a budu máma dvou úžasných dětí, žilo by se mi lehčeji.

Radit dnešním singles, mi rozhodně nepřísluší. Oni to nepotřebují a já jim tleskám, protože jsou spokojení. Tentokrát úplně čistě bez ironie, fakt jim závidím. Co se od nich naučit a co bych byla bývala ráda uměla jako single?

Přemýšlím, co mi nejvíc chybí teď, v době, kdy jsem zadaná a podle počtu "mamííííííí" během dne i dost žádaná. Chybí mi den, kdy bych mohla jen čumět na seriály a nebylo by mi líto promarněného času. Chybí mi být sobecká a myslet jen na sebe. Chybí mi diskotéky v Lucerně a smažák ve čtyři ráno na Národní. Což je vlastně docela cajk, jsem v současném stavu spokojená.

Co bych doporučila nezadané Katy?

Cestuj a poznávej

Neříkám ti, single Katy, že bys měla sbalit batůžek a jet po Evropě na Ziburu. Ono není lehké najít cestovatelského parťáka a rozhodně po tobě nechci, abys cestovala sama. Dodnes nepatřím mezi lidi, kteří by chodili sami do kina a nikdy bych nejela na dovolenou jen sama se sebou. Ráda sdílím, radost chci prožívat s někým.

A i když si myslím, že se mi podařilo vidět kus světa, klidně jsem do toho mohla víc šlápnout. Cestování není o penězích, lze vyjet i s pár eury v kapse a něco poznat.

Vzdělávej se

Kdy jindy má člověk mega času, než když pravidelně nerandí nebo už nemá "nedej bože" rodinu? Já bych nějakou lehčí školu zvládla vystudovat i dnes, kdy umím s časem hospodařit líp jak Alenka se státním rozpočtem. Pravda je, že nechci :-D

A nemůžu svému single jí vyčítat, že by se flákalo. Při vysoké škole jsem v podstatě na plný úvazek pracovala. Ale stejně, mohla jsem to rozjet ještě víc…

Šetři a investuj s rozumem

Já a peníze jsme velcí kamarádi. Když jsou… Ale nejsem typ, co by s nimi uměl pracovat.

Nezapomenu, když mi jednou Osička zvědavě nakoukl přes rameno a viděl, že za součást svých peněz považuju kontokorent :-D Šel do mdlob, donutil mě (láskyplně, ale nesmlouvavě) ho splatit a stal se mým finančním šikanátorem, tedy pardon mentorem.

Když jsem teď psala článek o tom, v čem je specifický milník čtyřicet let, moje kolegyně Lucka mi mimo jiné napsala, že už ví za co utrácet. A ono se opravdu až časem ukáže, do čeho vrazit víc peněz, protože se o nakonec vyplatí.

Nikdy jsem moc neinvestovala do kosmetiky a byla to chyba: pudr za stopade sice obličej zapudruje, ale tak nějak jinak než ten trochu dražší. A ten kvalitní vydrží rok, zatímco levný využije první příležitost a vysype se.

Já si teď dopřála a nechala jsem si doporučit od mojí milé Dity, úspěšné vizážistky, univerzální kompaktní pudr Poudre Compacte Radiance Perfection Universelle od Yves Saint Laurent. Když mi řekla, že jí téměř neubývá, že je skoro neviditelný a nedá na něj dopustit, nebylo co řešit. Nedělá ze mě masku, ale přirozeně zafixuje make-up a to na několik důležitých hodin. Říkám tomu rozumná investice :-)

Važ si sama sebe

Hele, upřímně, k tomu nevím co říct. Tak trochu to umím teď a někoho to učit? Ne, díky.

Čti, proboha

Já když vidím, jak teď bych četla, až bych brečela, nechápu, proč jsem tenkrát neležela v knihách furt. Ano, knížky jsou investice, ale Katy sakra, existují knihovny. A vaši mají taky celkem dost archiv. No nic, prostě čti, cokoli.

Mám pocit, že jsem mohla získat větší přehled. O historii, politice...

Zkus práci v zahraničí

Zeptala jsem se i Honzy, co měl dělat víc, než poznal své životní štěstí (pro blbé: to jsem já, to štěstí). On by si býval naordinoval práci v zahraničí, klidně na farmě, ale zažít tu cizinu. Co si budeme, když se usadíte, už se vám z tepla domova nechce většinou.

Já zažila studium v zahraničí a nelituju. Je to zkušenost.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz, kde právě probíhají akce v rámci Singles Week.