Mama-live
VÁNOČNÍ DÁRKOVÝ TIP Č.3: LÍČENÍ F.R.I.E.N.D.S.

Jsem Katka a nikdy se nedívám opakovaně na filmy a seriály, nečtu dvakrát knížku. Přátelé ale nejsou seriál, to je master piece, to je láska, to můžu vidět kdykoli. A ano, jsem ten otravný fanoušek, který neustále používá ikonické hlášky a čeká, že ostatní chápou kontext. A když nechápou, považuju je za hňupy a postupně jim přestávám zvedat telefon :-D Vůbec nechápu, jak jsem si mohla vzít Osičku, on spoustu dílů vůbec neviděl. Vůbec!!!

Přátelé pro celou rodinu

Když si nedávno Friends začala pouštět Barborka, byla jsem tak nějak mateřsky šťastná a měla pocit, že jsem odvedla dobrou práci. Mít dítě se smyslem pro humor je pro mě základ. A mít dítě, které si na otázku "Mami, co je vlastně sex?" samo odpoví "Jo, to dělali Monica s Chandlerem!" je vyloženě sen :-D V současné době máme výrazně utlumenou vášeň pro všechny LOLky, jednorožce a podobné dětinskosti a největší radost uděláte naší malé slečně tričkem s logem a leskem na rty v tématickém designu :-D

Přemýšlím, které hlášky bych vypíchla a které ode mě můžete slýchat častěji, než je vtipné...

Joye se nedělí o jídlo!, Sedm, sedm, sedm!, Každá kamera přidá pět kilo. A kolik jich na tebe míří?, To je unisex, Joye. Já jsem pro každej sex., Tohle letadlo nemá falánž?, Zpátky do doků, Moniko?

A že se pro tyto hlášky těžko hledá v běžném hovoru kontext? Kdo se bojí, sere v síni, dokážu je použít kdykoli :-D

Revolution x FRIENDS

Není tedy divu, že jsem se (skoro) rozbrečela štěstím při projíždění nabídky na Notino. Objevila jsem totiž naprostý poklad… Kosmetická firma Revolution uvedla na trh řadu inspirovanou seriálem Přátelé.

Pro sebe jsem na vánoční líčení pořídila lesk na rty Makeup Revolution x Friends odstín Phoebe (višňový) a paletky očních stínů Makeup Revolution x Friends odstíny Monica a Rachel. Barunka k narozeninám dostala bezbarvý lesk na rty Rachel. A přihodila jsem dvě plátýnkové masky na obličej.

Za mě je to naprosto dokonalý dárek pro holky ve vašem okolí... Jsou to přesně ty drobnosti, na které zapomenete a pak je urputně a hystericky sháníte chvíli před nadílkou. Nevím, jak se daří dárková logistika vám, ale já někdy v půlce prosince zajásám, že mám hotovo. Děti, Honza, rodiče … Dárky po kupě!

A pak začnu zjišťovat, že mi chybí drobnější dárky pro spoustu milovaných. A tohle je perfektní možnost pro spoustu z nich. Navíc jde nejen o ty Přátele, ale ty stíny jsou za skvělou cenu a jsou i kvalitní. Dívala jsem se na jejich hodnocení a potvrzeno.

Miluju ty motivy kavárny, kukátka, „lobstrů“. V řadě je šest paletek stínů pojmenovaných podle jednotlivých postav a každý stín má navíc svoje jméno: nečekejte bordó nebo srnčí hněď! Ale u Rachel najdete odstín Tag, break nebo třeba Barney´s , u Monicy zase chef, obsession a Bing. Fanoušci chápou, nefanoušci si jdou okamžitě pustit všech deset sérií!

Jsou tam jak klasické stíny, tak třpytivé, které já použiju na sváteční líčení. Když už, tak už!

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz