Mama-live
LEDNOVÉ BILANCOVÁNÍ ANEB JAK TO JDE S PŘEDSEVZETÍMI?

Začátek ledna bývá ve znamení dělení se na dva tábory. Jedni tvrdí, že nepotřebují k životním změnám "prvního, pondělí nebo nový rok" a na předsevzetí kašlou. Druzí, to su i já, naopak milují nové začátky a naprosto nechápou, jak někdo může zhubnout byť jen deko, když začne třeba ve středu. Nedává to smysl... A jako upřímně - první skupino, beztak to děláte jen proto, aby nešlo dohledat, jestli jste opravdu začali. Já se opít rohlíkem nedám.

Každopádně já si předsevzetí dala a donutila k tomu i rodinu. Jak jsme na tom na konci ledna?

Katy: Zdravěji žít, odpočívat, cvičit

Co by to bylo za leden, kdybych nezačala hubnout? Ale prošla jsem za poslední roky vývojem, hodně mi dala i pandemie, kdy jsem si uvědomila, jak zdraví občas bereme jako samozřejmost. A víc než dřív mnou rezonuje celistvost metody mojí Markét, která neradí ženám jen jak zhubnout, ale jak celkově začít žít zdravěji. Protože buď tělu dodáváte živiny, které vedou ke zdraví, nebo živíte nemoc.

Takže první věc, co jsem udělala, bylo omezení alkoholu, rychlých cukrů a příloh.

K stálým potravinovým doplňkům a vitamínům jsem přidala na podporu správného fungování organismu doplněk Omega 3 od GymBeam, který se podílí na správném fungování pohybového aparátu, podporuje kardiovaskulární systém, navíc přispívá k udržení dobrého zraku a správné funkci mozku.

Pro lepší spalování tuků užívám před cvičením Synpehrine od GymBeam, který je přírodního původu a získává se z citrusových plodů. A protože miluju palačinky a lívanečky, rozhodla jsem se vyzkoušet směs s vanilkovou příchutí Protein Pancake & Waffle Mix opět od GymBeam. Mají vysoký podíl bílkovin a jsou zdrojem vlákniny. Jsem moc spokojená.

S čím jsem už méně, je klesající frekvence cvičení: první lednový týden jsem cvičila 6x, pak jen 5x a teď snad jen 3x. Takže na tom zamakám. A na tom odpočinku taky, když ten večer je prostě "me time" a i když děti chodí spát rozumně, ticho a klid začínají v půl deváté nejdřív.

A mám i předsevzetí promrskat svoji angličtinu, měla jsem ji skvělou a teď se s ní roky setkávám jen při sledování filmů a při objednávání drinků na pláži. Máte zkušenost s Online jazyky?

Barborka: Víc číst

Jedna z vět, kterou jsem jako rodič nechtěla používat, byla: To já ve tvém věku... A stejně jako Protože jsem to řekla... nebo Počítám do tří... ji používám velmi často. Barunka ji slýchá denně :-D Mám na ni velké nároky, uvědomuju si to. Jenže je to její chyba, protože je chytrá a já nechci, aby plýtvala potenciálem. Takže ji nutím číst. A já opravdu v jejím věku chodila každý měsíc do knihovny, napůjčovala si vždy deset knih a za měsíc je přelouskala a mazala pro další. Naprosto dobrovolně a nadšeně.

A Barunka se pořád brání... Ano, my se jako děti těšily na úterní Vegu, čtvrteční Magion a sobotní Studio Kamarád, hledali jsme si zábavu jinde. Já v knížkách a časopisech.

A já jí pohádky nezakazuju, ale na čtení trvám. Barunka slíbila, že na tom zamaká a teď nadšeně čte už druhou detektivku ze série Příběhy W+W, našli jsme styl, který ji chytil. Pořád počítá stránky, pořád smlouvá, ale umí se začíst.

A teď má naše okatá holka velký úkol: naučit se na inline bruslích. Tak držte palce :-D

Honzík: Být bojovnější na fotbale

Honza je velký milovník fotbalu. Hraje ho a před obrazovkou se z něj stává profi trenér, ze kterého bývám dost vycukaná. Občas zafandí nebo zanadává tak, že mi nadskočí chipsy v misce (ehm, chci říct mrkev a oříšky).

A když zjistil, že Honzíkovi to s míčem velmi jde, zajásal. A Honzík taky. Na fotbale to má rád, mají skvělé trenéry, má tam kamarády a vždy přijde nadšený. Akorát on v sobě nemá útočnost, nemá v povaze něco ostatním brát. Takže míč občas spíš hlídá a rád ho přihraje dál.

Ale dal si předsevzetí, že bude dávat víc gólů. A když jsem pro něj naposledy přišla, jiskřilo mu v očích: Tři góly, mami!!! A když mě viděl, jak jsem nadšená, říká: "Jsem povídal Vojtovi, že budeš pyšná." :-D

Nejvíc nadšená ale jsem, protože on z toho má radost. A vybíráme další sporty. Volejbal, bojové umění?

Honza: Člen první skupiny

Můj muž patří mezi ty podivíny, co nepotřebují speciální datum a pokud něco chce změnit, udělá to hned. Takže žádné velké plány a předsevzetí. Ale já ho znám, to říkal i loni a už v lednu mi začal posílat linky na fajn chalupy :-D

Ale tenhle můj fešák letos oslaví čtyřicítku. A já bych ráda, aby to měl hezké. Takže mu plánuju zážitky já. Máte tip? Co pro chlapa, který všechno má? :-D

Osičky: Ještě víc zážitků, výletů, cest

Společně jsme se shodli, že chceme ještě víc cest. A i když leden moc nevyšel, protože omikron a "hodně v karanténě budeš", nám to neva. Jsme na začátku roku, blíží se lyžování v Itálii, moře v milovaném Bulharsku, Jizerky prozkoumáme, Londýn si užijeme. Lákají mě Karlovy Vary, Brno, Plzeň i Ostrava s dětmi. Chceme do Rakouska, na hory i na kole.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz

A za nádherné rodinné fotky děkujeme naší Evičce z Evenue Photography.