Mama-live
JAK PEČOVAT O PLEŤ 40+? ZKUSTE KLÍČ KRÁSY

Báru znám bezmála dvacet let. Poznala jsem ji jako stylovou kost, teď je to stylová máma, která si splnila sen. Vždycky jsem si říkala, kdy tahle akční holka konečně rozjede vlastní byznys, protože má neuvěřitelně podnikavého ducha. Tipovala jsem to na jógové studio nebo kavárnu se zdravými dobrotami. A ona si nakonec založila vlastní kosmetické studio. Je to naprosto logické, protože vždycky sledovala trendy, v kosmetice se vyznala a všechno na sobě zkoušela. A podle toho i vypadá. Aby nedošlo k mýlce: vypadá skvěle!

Pozvala mě k sobě na ošetření a já si to hrozně užila. Obvykle kosmetiku prospím, s Bárou nám pusy jely hodinu a půl :-D A já odcházela vypovídaná a omlazená.

Přemýšlela jsem, proč bych vám ji a její Klíč krásy doporučila. A je to asi takhle... Ve 44 letech ví Bára naprosto přesně, co péče o pleť obnáší. Je chytrá, vtipná a milá, takže má i co říct. A neustále se ve svém oboru i v oborech přidružených vzdělává, takže přidává mezi své služby masáže, depilace a epilace (nikdy nevím rozdíl) a zajímá se o zdravé jídlo a pohyb, tudíž dokáže poradit se zdravým životním stylem komplexně. No a já se jí za vás zeptala na pár věcí, abyste si udělaly představu. Dámy (pardon pánové, dnes ne), seznamte se s Bárou a jejím Klíčem krásy.

Baru, co je Klíč krásy a kdo za ním stojí?

Klíč krásy je mé kosmetické studio na Praze 10 (koho by zajímala dostupnost, tak je blízko tramvaje a krásně se zde i parkuje, nemáte zač).

Byla bych ráda, aby se Klíč krásy stal takovým pomocníkem, jak se udržet v „shapu“:-D Nyní je to hlavně kosmetické ošetření, ale ráda bych časem nabídku služeb rozšířila.

Jak jsi se k založení vlastního kosmetického salonu dostala?

Kosmetika mě vždycky zajímala, zkoušela jsem nové produkty, zajímala se o druhy ošetření. Jedna z mých prvních brigád byla v Lancôme. Pro kamarádky jsem takový pokusný králík: zjistím, co je dobrý a co ne, a když jsem z něčeho nadšená, tak hned vše sdílím.

A tak jsem se nakonec rozhodla splnit si sen a dělat práci, co je mi koníčkem. Zní to jako klišé, ale mě opravdu těší, že ženy ode mě odcházejí usměvavé, odpočaté a s rozjasněnou pletí. Hned vidím výsledek: spokojenou klientku.

Co je podle tebe klíčem ke kráse?

Především být spokojená sama se sebou a umět si na sebe udělat čas. Mít koníčky, hýčkat si vztahy, mít opravdové přátelé. A já myslím, že i zvolnit, nesnažit se stihnout všechno.

A co se týče péče pleť, je to všechno o pravidelnosti. Čištění pleti ráno i večer, používání denních krémů s ochranným faktorem, noční krémy hydratační a s vitamínem A, séra pod noční krémy, vitamín C přes den apod., 1-2x týdně masku, peeling.

Zásadní ale je najít míru, která je pro nás udržitelná dlouhodobě. Hurá akce, kdy 14 dní používáte vše a pak vás to přestane bavit, nebudou mít efekt.

Dělala jsi ty osobně nějakou chybu a nevěděla o ní?

Dělala:-D Denní krémy s faktorem jsem používala jen na dovolené. Špatně jsem používala micelární vodu, tedy jako tonik, nesmývala jsem ji. A taky jsem chodila do solárka, je to už asi 20 let, ale chodila:-D

Jak by měl vypadat každodenní kosmetický rituál holky čtyřicítky?

Především bychom měly pleť čistit ráno i večer, aby pleť byla připravená absorbovat séra, krémy apod. V noci pleť regeneruje, potí se apod., tak jí pečlivé čištění dopřejte i ráno. A pokud už se bavíme o věku kolem čtyřicítky, tak bych určitě zařadila retinoly nebo retinaly.

Co je retinol a retinal pro nás blbé? :-D

Retinol i retinal jsou forma vitaminu A. Retinol dokáže urychlit obnovu pleti, redukuje vrásky, jemné linky, stařecké skvrny. Já pracuji s kosmetikou Medik8 a ta má séra s různými koncentracemi, která je dobré zařazovat postupně. Vždy používáme večer. A retinal? Ten je oproti retinolu ale mnohem účinnější, na kůži působí až 11x rychleji, a k pleti je stejně jemný. I zde platí, že pleť by se měla na něj zvykat postupně.

Proč sis vybrala právě kosmetiku Medik8, čím tě oslovila?

Mám ji vyzkoušenou na sobě. Ty produkty prostě fungují a to je pro mě hlavní. A jsou tu i další benefity: jednoduché recyklovatelné obaly, je bez parabenů, veganská, netestovaná na zvířatech. Vše je vyráběno v menších sériích, aby byla zajištěna účinnost produktů. A co je skvělé, tak Medik8 má různé koncentrace a to jak pro vitamín C, tak pro vitamín A, retinoly a retinaly, takže není nutné v průběhu času měnit kosmetiku, ale můžete zůstat u oblíbených produktů, jen změnit koncentraci.

Co je tvůj top produkt, na který nedáš dopustit?

Můj první produkt od Medik8 byl noční krém Night Advance Restore, ze kterého jsem byla tak nadšená, že jsem začala zjišťovat, co mají dalšího. Pak Daily Balance toner, který navrací pleti správné pH a nesmím zapomenout na denní krém s SPF 30 a vitamínem C – Daily Radiance, který má vysoký faktor, jemnou texturu a vitamín C na rozjasnění. A nemusíte se bát, nedělá takový ten bílý filtr na obličeji.

Na instagramu odstartovala soutěž o kosmetické ošetření v ceně 1250 Kč u tebe v Klíči krásy. Jak probíhá procedura?

Ošetření trvá 75 – 90 min. Podle diagnostiky pleti se rozhodnu pro typ ošetření. Začínáme s očištěním pleti ve dvou krocích, následuje exfoliace pleti, čištění pleti ultrazvukovou špachtlí a ruční dočištění, úprava a barvení obočí a řas. Následuje 15minutová regenerační masáž obličeje a dekoltu, nanesení masky a masáž rukou. Potom již nanesení séra a denního krému.

A co plánuješ do budoucna?

Brzy plánuji nabídnout i chemické peelingy, protože to je opravdu skvělé řešení pro aknózní pleť a pomáhá proti pigmentaci pleti a samozřejmě i na vrásky :-D

Jak by o sebe měli pečovat muži? Zkoušíš na manželovi nějaké procedury?

Stejně jako my by měli čistit pleť, používat denní krémy s faktorem, s vitamínem A. Můj manžel miluje masáže, zkoušela jsem mu dát i alginátovou masku. A myslím, že spokojenost velká.

A poslední otázka - máš ty sama vzor? Ženskou, která vypadá skvěle a maká na sobě? 

Pro mě je to Jennifer Aniston.

Chápu, já mám taky Jennifer, ale Lopez :-D

Děkuji za povídání a vám za pozornost. Na Instagramu @katy_osicka najdete soutěž o kosmetické ošetření v Klíči krásy.