Mama-live
ŠTĚSTÍ JDU NAPROTI A O ZDRAVÍ PEČUJU

Kdybych se opakovala, tak mě zastavte... Ale tenhle rok je turbulentní a ukazuje mi, co vydržím. A o koho se můžu opřít, i když to nemám moc v povaze. Takže spíš, komu můžu občas říct, co se to všechno děje, ale nečekat lítost, obdiv nebo tak něco. To Katy nedělá, ale možná se to naučí. Ale postupně, jedno po druhým.

Každopádně dnes po dlouhé době v klidu dýchám a to se cení... Podařilo se mi změnit, ztratit i získat práci a to hned několikrát. A i když jsem měla občas pocit, třeba v pět ráno, když jsem procházela to do list, že už to prostě nedám, v sedm jsem se usmála na děti a Honzu a zase jsem ten den, co měl pracovních 12 hodin, dala. Výsledek? Vyšla mi během té doby spousta fakt krásných rozhovorů a článků, pracovala jsem na skvělých influencerských kampaních. To je moc hezké, že? Ale co ty, Katy? Co jsi udělala pro sebe, kdy jsi fakt odpočívala, četla, na netu nepracovala a kolik jsi toho třeba namátkou uběhla? Kolik času jsi byla fakt s dětmi, jakože fakt přítomná, veselá a naslouchající? Kolik večerů jsi neměla otevřený notebook a neomlouvala se Honzovi, že mu do seriálu klapeš?

Takže střih a jinak.

V agentuře jsem se s pokorou a vděčností rozloučila a poděkovala za čtyřměsíční jízdu, kdy jsem do influencer marketingu pronikla a dělala ho s největšími profíky, ale taky zjistila, že to není pro mě. To je první bod v cestě za duševní pohodou. Být k sobě upřímná.

Pak je tu moje vyhlášené "yesmanství", kdy na všechno jen trochu zajímavý říkám ano. Protože co když už taková nabídka nepřijde? No, asi nepřijde, ale musím začít s časem hospodařit lépe a s rozumem. To půjde i díky tomu, že budu dělat to, co mi jde nejlíp. Psát a ptát se. Druhý bod je tedy nedělat v mém věku, na co se necítím, a pokud ano, tak se to nejdřív naučit. Nerada dělám chyby a když nejsem kovaná, jsem pomalá a na to nemám čas.

Nedávno jsem dělala rozhovor s jednou herečkou a byla u toho moje kamarádka. A po tom, co jsem položila poslední otázku a rozloučila se, mi kamarádka řekla, že to musí vstřebat :-D Že jsem to dělala tak hezky, byla výborně připravená, skvěle intonovala... A já, holka šikulka, co touží po uznání? Samozřejmě jsem málem rozplynula. Nezařadíme do programu bod tři: věřit si a nečekat na pochvaly, fakt se umět pochválit sama?

Někdo nedávno psal na Instagramu, že ho uklidňuje denní rutina. A ta spočívá i v pravidelném polykání prášků a doplňků stravy. Mám to stejně. Jakmile mám ráno dost času a klidu na všechno svoje zobání, vím, že jsem v pohodě. Teď jsem na Notinu objevila řadu doplňků stravy od GreenFood Nutrition a objednala jich hned několik. Co který umí?

Mají vliv na duševní pohodu, jako třeba Ashwagandha Extract 10 % Withanolides, který v období zvýšené psychické zátěže, při poruchách soustředění nebo i třeba jen když máte potřebu harmonizovat organismus, zvyšují odolnost vůči stresu a psychickou pohodu. 

Multi VitaMin Chelát pro ženy zase dodá tělu potřebné vitaminy a minerály pro jeho správné fungování. 

A další pomáhají při hubnutí a detoxikují organismus, na což je perfektní zelený ječmen. Bod čtyři je pečovat o sebe všemi způsoby. K tomu doplňuji i běhání, kosmetiku a pedikúru.

A bod pět? Online detox. Nikterak dopředu hlášený a ne úplný, ale regulovaný, protože mě socky částečně i živí. Nechci ale vědět, co se kde šustne, nechci řešit neustále životy ostatních a buď jim závidět, že to drží pevně v rukách, nebo drbat, protože jsou mimo a ještě se tím chlubí. Sítě mi žerou strašně moc času, musela jsem kvůli práci sledovat spoustu lidí, které bych normálně nesledovala, a pak se mi neukazovali ti, kteří mě fakt zajímají. Takže jsem začala promazávat a budu si online čas hodně přísně měřit.

Kdy jste naposledy pečovali sami o sebe? Nebuďte jako já, dělejte to pořád a ne až ve chvíli, kdy vám teče do bot :-D

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz