Mama-live
ČERVENCOVÉ OBJEVY

Červenec se nesl ve znamení dovolené a prázdnin, to je jasné. A taky konce jedné éry a promýšlení nové životní etapy, a unikátního času bez dětí, kterému tradičně říkám #rodiceonly. Výsledek? V práci jsem jela naplno a večery jsme trávili s Honzou vším jiným než odpočinkem, protože být bez dětí se jen tak nepoštěstí a musíme přece všechny vidět a všechno dohnat :-D

Hlava mi jela na plné obrátky a o relaxu to moc nebylo, i když vždy ve svých motivačních článcích obvykle píšu a radím pravý opak: v létě se prý podle redaktorky Osičkové vše zpomalí, vy nikam nespěcháte, v práci je pět a půl lidí a na straně klienta totéž, takže velké projekty čekají na září. Jste opálení, cítíte se hezky... Papír a online prostor snesou všechno, však víme :-D Každopádně můj červenec takový nebyl. Ale nevadí, protože o to víc si užívám a užiju srpen.

Jestli v něčem červenec odvedl skvělou práci, tak v tom, že mě hodně naučil a hodně jsem toho objevila. A já se s vámi podělím, protože nejsem sketa :-D

Podcast Brain We Are

Pořád hledám dobrý poslech do ouška a zdá se, že tento by mohl být jedním z nich. Podcast se zaměřuje na povídání o rozvoji myšlení a duševním zdraví, mozku, biohackingu a to jsou teď dost moje témata. Cítím se přehlcená, přemýšlím, v jakých oblastech je mi dobře a kde bych ráda zamakala, hledám inspiraci pro další vzdělávání. Jediná nevýhoda je délka jednotlivých dílů, často mají přes hodinu a to je na mě moc. Já moc nemám kdy poslouchat a ideální jsou díly do 20 minut. Obecně si myslím, že každé téma by měl profík zvládnout do 20 minut.

Filmové bomby

Letos nám v létě vyšly dva týdny bez dětí a tak jsme hned lustrovali programy kin. Přes rok nechodíme skoro vůbec, v létě si to vynahrazujeme. Jako první padla volba na nový Mission Impossible, Tomča Krujzů stále nestárne, stále odmítá kaskadéra a stále srandovně běhá. Pak už ale přituhlo, premiéru měl totiž Oppenheimer. Přiznávám, že mi uniklo, že tento snímek vzniká a o to víc jsem z něj byla nadšená. Příběh geniálního astrofyzika Roberta Oppenheimera, který stál ta vývojem americké atomovky, kterou nakonec svrhli na Hirošimu a Nagasaki, je tříhodinová bomba. Myslím, že o Oscarech je rozhodnuto. No a na Barbie jsem se těšila naopak rok. S kamarádkou jsme na to šly i s našimi desetiletými holčičkami a řeknu vám, že to bylo pro nás velké holky zklamání. Čekala jsem růžovou komedii a dostala totálně na sílu na příběh naroubované feministické kecy. Já prostě odmítám, že žijeme ve světě mužů a my ženy jsme tu tak od nošení piva. A ani jako nadsázka mi to nepřijde vtipné...

Dokonalé čtení

Málo čtu a zatím to není v mých silách změnit. Na dovolenou jsem si tak vzala jen dv knihy a byla dost v šoku, že od třetího dne nemám co číst. Závěr knižní Dokonalé série od Helen Fields jsem totiž slupla jako malinu (a novinku od B.A.Paris taky, ale tam bylo důvodem, že jsem to chtěla mít rychle z krku :-D). Já tyhle detektivky miluju. Jasně, jede to podle stejného scénáře pokaždé, ale už se navíc asi rozhodlo, jak to budou dál hrát hlavní hrdinové (Luc a Ava), takže já spokojená, vrah vždy o krok před policií, čtivé a na léto ideální.

Kosmetika The Ordinary

Jestli mám nějaké předsevzetí do příštích měsíců, tak je to práce na sobě samé a to jak zevnitř, tak zvenku. Takže vyrovnám duši i pleť :-D Kosmetika The Ordinary obsahuje unikátní složku niacinamid, který má v kosmetickém průmyslu zásadní postavení. Ptáte se proč? A to je dobře, protože vám to ráda řeknu: pro své zkrášlující účinky na pleť. Proniká hluboko do pokožky, kde bojuje proti známkám stárnutí, vráskám, pigmentovým skvrnám i proti akné.

Já si objednala Hyaluronic Acid 2% + B5, tedy hydratační péči s kyselinou hyaluronovou. A nadšení veliké, jsem ráda, že mám teď pleť hezky nachystanou na další dovolenou na jihu a u moře. Pokožka září a je nejen jasnější, ale i výrazně hydratovanější.

Do páru jsem si vzala zpevňující sérum s retinolem Retinol 1% in Squalane, který slibuje zpevnění pleti, vyhlazení vrásek a má naprosto skvělé recenze. Sice na sobě vidím, že ze mě i na pohled spadl stres a napětí a koutky úst se mi častěji dostávají do vyšších poloh (jakože se usmívám :-D), ale to neznamená, že nechám pleť na přírodě!

Snídaňové bistro a aperolová terasa

Když jsou myši z domu, kočky mají pré, takže jsme skoro nebyli doma, se ví :-D Někdy jsme šli na jistotu, někdy vyzkoušeli nové podniky. Skvělou snídani jsme jako obvykle měli v karlínském Bistro proti proudu a v pardubické Galerie Café Park.

Já vyzkoušela s mojí Katkou aperolovou terasu v galerii Mánes a řeknu vám, že ten Aperol Spritz chutná s výhledem na Vltavu a Pražský hrad nějak lépe.

Seriál český i zahraniční

Jak se pozná, že už jsem zase ve své kůži? Nejsem nonstop nalepená na notebooku, ale jedeme zase ve večerním promítání, jak říká můj táta. A tak jsme konečně dali Osadu, kterou napsal pan Kolečko, účastník nejznámějšího trojúhelníku českého showbyznysu, a já teda uznávám, že jako muže bych ho nechtěla, ale scenárista je boží. Už máme pár hlášek, kterým nikdo nerozumí, ale my se smějeme jako debžové :-D A ještě bych vám ráda řekla, že je na světě, tedy na Netflixu druhá řada seriálu Lincoln Lawyer a jestli něco miluju, tak geniální advokáty, kteří mají kromě plánu A i béčko a céčko a koulí to s porotou. No, takže tak.

Článek vznikl ve spolupráci s Notino.cz