Mama-live
JAK SE ZBAVIT VRÁSEK NA PĚT…

Nejdřív jsem měla tento článek v konceptech pod názvem "Jak jsem se nechala opíchat"! :-D Ale tak zas já nemám zapotřebí lákat na takový primitivnosti laciný, že jo!

A úplně původně jsem vlastně tenhle článek neměla v plánu. Jako ne, že bych měla tajnosti, to chraň bůh! Ale nečekala jsem, že by vás to až tak zajímalo. Ale když jsem zmínila v instastories, co mám za sebou, ptaly jste se a článek jste si vyžádaly a to já se zase nenechám pobízet.

 

 

Takže, o co jde?

 

BOTOX. Pět písmen, které dokáží velmi rychle a účinně rozdělit společnost na minimálně dva tábory. Jedni jsou pro, vždyť kdo by chtěl vypadat jako  vrásčitá indiánská žena, když existují způsoby jak tomu zabránit? A druzí to striktně odmítají, je to nepřirozené, stárnout se musí umět a vrásky k životu patří.

 

Já proti vráskám nic nemám, k ženám po osmdesátce zcela jistě patří a sluší jim. Ale v mých 36 letech mi přišlo trochu brzy mít v pleti rýhy jako ornice! Tak jako sakra!

Prostě zatím nechci být "Ta, která se směje všemu od ucha k uchu, neumí chodit spát před půlnocí, má jemnou pleť a vrásky tak byly logicky jen otázkou času".

 

Umět stárnout nemá nic společného s bojem proti vráskám. Stárnout s grácií znamená z věku těžit, užívat si každou minutu, nelitovat se a nebrat ta čísla jako určující. Nebýt diblík v sedmdesáti a nebýt naopak zdechlá a bez energie ještě před maturitou. Ale vrásky nebo šedý vlasy prostě nemusíme chtít, nemusíme je akceptovat a můžeme s nima bojovat.

Kosmetické, invazivní i neinvazivní úpravy? Já jsem za! Pokud jsou udělané citlivě, pokud jsou přiznané, pokud dodají sebedůvěru. Taky si samozřejmě někdy u někoho pomyslím, že to nebylo třeba, že touha po dokonalosti může být až urputná, ale to je fakt každýho věc. 

 

 

Takže jsem se nechala opíchat. Pár vpichů pod levé a pár pod pravé oko. Proč právě tam? Protože ty "drobné" mimické vrásky už dávno nebyly drobné, byly vidět i při vážném výrazu, lezl do nich make-up, nekryly je brýle a trápily mě. Tak proto. Vrásek mám vícero, ale z žádné tak silný pocit jako z těch pod očima. 

 

Kamarádky teď neustále předstírají, že něco opravdu zajímavého vykládám, doslova mi visí na rtech a přitom sledují, jestli to je nebo není znát a vidět. Katka naposledy na večeři zajásala. "Je to vidět a je to super!!!"

Ano, netajím to. Proč taky. Vrásky řeší většina mých kamarádek. Některá je má, některá se jich bojí do budoucna, ale nestojíme o ně ani jedna :-D

 

Honza to samozřejmě posvětil, kdyby byl proti, tak bych...o tom s ním diskutovala a přesvědčila ho, jak skvělý je to nápad, jakou mladici bude mít rázem doma. Jediné jeho přání bylo, abych nevypadala jako Melka Griffithovic :-D

 

A to tedy fakt nevypadám :-D Jestli se něco opravdu povedlo, tak že byl zákrok provedený citlivě a přirozeně. Pleť není vytažená, stále mimické vrásky mám, ale mnohem mnohem méně. 

 

 

Psala jsem vám to na Instagram a vás to zaujalo. Ptaly jste se na pár věcí a já vám na ně odpovím.  

 

Někdy na podzim jsem byla pozvaná na prestižní pražskou estetickou kliniku Petra Clinic na blogerskou akci, kde nám majitelka Petra povídala, co na klinice vše umí a s čím můžou pomoct. Já to hltala, úplně jsem se viděla, jak to všechno vyzkouším a jak budu forever young.

Jedním z hostů byla i Jana Paulová. Je skvělá. Stárne tak, jak se mi to líbí. S noblesou a humorem. A říkala, že ji my blogerky fascinujeme. Další bod k dobru, sympaťačka prostě. No a já, jak je mým dobrým zvykem, jsem se tam pořád na něco ptala, smála se a hrozně si to užívala. 

 

 

Pak jsem na Petra Clinic šla na kosmetiku. A ta hodina byla balzámoidní. Kromě toho, že jsem měla pak pleť jako dobře živené mimino, jsem si potvrdila, že je mi tam dobře. 

 

 

A nakonec mi přišel mail s nabídkou, zda nechci s Petrou natočit pár videí. Že se jim líbilo, jak se jsem upovídaná a sociální a že bych prostě Petře kladla otázky, které zajímají nás ženské (vrásky, celulitida, chrápání, mladá vagína, prostě klasika :-D), a ona mi řekne, co by se s tím u nich dalo dělat. 

Řeknu vám jedno, Petra je uragán a ženská, která mě fascinuje. Profík, srdečná, veselá a přátelská, zároveň nekompromisní. Videí jsme natočili snad dvacet a jen budou online, a já tam nebudu mluvit jak Otík, tak vám dám vědět. 

 

 

No a tak si tak povídáme, slovo dalo slovo a my se domluvili, že by na mě taky trošku mrkli. A teď už zbystřete! 

Paní doktorka rozhodně nepředstírala, že jejich pomoc nepotřebuji. Rovnou mi řekla, co by všechno bylo možné, a probraly jsme postup. 

 

Vrásky řeším dlouhodobě, mažu je speciálními krémy, ale jemnou pleť mám, hihlena jsem a co si budeme povídat, nemládnu (divný, děje se vám to taky???). 

 

Shodly jsme se na botoxu. Proč?

Na to jsem se zeptala doktorky Tey Asimiadou: Injekční aplikace botulotoxinu se nejčastěji využívá, když ošetřujeme vrásky způsobené mimickou aktivitou pod nimi ležících svalů, tj.vrásky mezi obočím,vodorovně vrásky na čele,u kořene nosu a vějířkovité vrásky kolem očí.
Botulotoxin je látka, která zabraňuje nervové aktivaci svalu a uvolněním svalů dokáže vrásky vyhladit.
 
Naopak vrásky kolem úst jsou většinou způsobené spíše ztrátou kolagenu a elastinu než svalovou aktivitou. Vzhledem k tomu je v této oblasti vhodnější aplikace výplní s kyselinou hyaluronovou nahrazující chybějící objem.
 
Aplikace není bolestivá, jde jen o pár vpichů velmi tenkou jehlou, ale je možná i aplikace lokální anestézie s lidokainovým krémem.

 

Jak to probíhalo?

Odlíčili mi pleť pod očima, ulehla jsem na lehátko a šlo se na věc. Pět vpichů nalevo, pět napravo, slzička ukápla a hotovo fertig. 

Žádná výrazná omezení se mě po zákroku netýkala, čtyři hodiny jsem neměla klopit zrak, cvičit a ležet. To se dalo zvládnout. Nic nebolelo, neměla jsem ani malou modřinku, vpichy nebyly vidět.

 

Výsledek měl být viditelný do 4 dnů. A je to tak! 

Kdo to neví, nic nepozná. Kdo mě zná, tak to vidí. Prostě ty velké vějíře zmizely. 

 

KATY PŘED ZÁKROKEM


 

KATY PO ZÁKROKU

 

 

 

Botox se musí obnovovat, efekt není celoživotní :-D A já si ho sem tam píchnout nechám. Ale všeho s mírou! Nerozhodla jsem se tímto svěřit plně do péče doktorů, jehel a píchání :-D Naopak o sebe v poslední době o sebe pečuji intenzivněji a systematičtěji. Aby to na ksichtě ladilo :-D

 

 

Pravidelně jednou za dva měsíce jdu na kosmetické ošetření, jednou týdně si dělám doma peeling pomocí "vibrátoru" od Philips jménem VisaCare, používám tu nejkvalitnější kosmetiku od značky Phyris - pleťový krém Anti Stress je do zimy absolutní pecka, nehrozí zarudnutí, a na vrásky mám speciální Retinol cream z řady Triple A, což je inovativní trojitý Retinol v nejvyšší možné koncentraci pro dosažení vysoce účinného protivráskového efektu. Já se prostě nedám bez boje!!! 

Piju tři litry vlažné vody denně, pečlivě se odličuji, snažím se spát aspoň 7 hodin a být v pohodě.

 

 

 

Jak to s kosmetickými úpravami máte vy? Jste pro, proti nebo váháte? Máte osobní zkušenosti s nějakou úpravou? A spokojenost?